Особливості лінгвістичної підготовки іноземних студентів в університеті Алабами (США)

Автор(и)

  • Ярослав Слуцький Донбаський державний коледж технологій та управління

DOI:

https://doi.org/10.35619/iiu.v1i12.281

Ключові слова:

Key words: reading, writing, listening, speaking, communication, professional orientation, seminar, distribution according to the qualification level.

Анотація

Анотація. У статті проведено аналіз програми лінгвістичної підготовки іноземних студентів в Університеті Алабами. Виявлено, що програма включає певні компоненти, засвоєння яких безпосередньо важливо для розвитку особистості, здатної виконувати повний комплекс взаємодій в новому соціумі, а саме: читати інформацію текстового характеру й різного рівня складності; виконувати діяльність письмового характеру, що необхідно для вираження своїх думок не лише у формі усного спілкування; вміння виконувати комунікаційну взаємодію з опонентом; мати здатність розуміти почуту інформаційну складову та інтерпретувати її у необхідному, для подальшого міжособистісної взаємодії, форматі. Підкреслені компоненти, метою яких є професійно спрямована підготовка іноземних студентів, однак вони виступають у якості допоміжних елементів загального процесу лінгвістичної підготовки, акцентуючи увагу студентів саме на термінології тієї сфери діяльності, яка була обрана ними при вступі до навчального закладу.

Семінари, що проводяться у межах лінгвістичної підготовки іноземних студентів, були визначені у якості компонента практичного засвоєння отриманих раніше знань теоретичного характеру.

Зазначено, що іноземні студенти, перед початком підготовчого лінгвістичного процесу, виконують тестові завдання, результати яких безпосередньо впливають на їх подальший розподіл за групами відповідно до рівня знань з виділених раніше компонентів, серед яких читання, аудіювання тощо. Однак, після початку безпосередньо підготовчого процесу, викладач або консультант центру співпраці з іноземними студентами, практично ознайомившись з рівнем знань студентів, може їх направити на повторний іспит, який може підтвердити або спростувати отримані раніше результати.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-21