ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ДОСВІДУ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ОБДАРОВАНИХ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ

Автор(и)

  • Ірина Будз МЕГУ ім. акад. С.Дем'янчука

DOI:

https://doi.org/10.35619/iiu.v1i12.324

Ключові слова:

Ключові слова: обдаровані школярі, освіта обдарованих і талановитих школярів, нормативний складник, організаційно-інституційний складник, комунікативний складник, рекомендації.

Анотація

Анотація. У статті схарактеризовано стан освіти обдарованих школярів в Україні. Аналіз вітчизняної системи освіти для обдарованих дітей засвідчив, що незважаючи на певні досягнення в цій галузі, в Україні є потреба удосконалити механізми, які призведуть до усунення недоліків у роботі з обдарованими дітьми та сприятимуть організації ефективного навчання й виховання дітей цієї категорії.

 З’ясовано, що на рівні нормативного складника зацікавленість суспільства проблемою обдарованості дітей представлена в низці законодавчих та нормативних документів, та рекомендовано удосконалити законодавчо-нормативну базу з метою досягнення успіху в справі розвитку творчого та інтелектуального потенціалу молодого покоління України; розробити та впровадити наскрізну Національну програму навчання обдарованих школярів та стандарти якості освіти, які передбачають ефективні заходи для обдарованих учнів і студентів на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Визначено основні напрями роботи з обдарованими дітьми  в Україні на рівні організаційно-інституційногоскладника та запропоновано рекомендації з метою забезпечення системності в підготовці вчителів до роботи з обдарованими учнями.

Комунікативний складник вітчизняної системи освіти для обдарованих дітей передусім представлений засобами масової інформації, що відображають актуальні питання в галузі теорії та практики розвитку обдарованості. На рівні комунікативного складника запропоновано: створення мережі спеціалізованих періодичних видань (для учителів-координаторів роботи з обдарованими дітьми, для обдарованих дітей, для їхніх батьків); розвиток інтернет-ресурсів, які б надавали вичерпну інформацію шкільних переписів про ефективне навчальне забезпечення для обдарованих і талановитих дітей та їх ідентифікацію, а також інформували про політику уряду щодо освіти обдарованих і талановитих школярів.

 

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-21