РОЛЬ ДИСЦИПЛІНИ «ТЕХНОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В ОСВІТІ» У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
- Автор(и)
-
-
-
Людмила Баліка
Рівненський державний гуманітарний університет -
Світлана Бричок
Рівненський державний гуманітарний університет -
Оксана Гудовсек
Рівненський державний гуманітарний університет
-
- Ключові слова:
- навчальна дисципліна «Технологія та організація наукових досліджень в освіті», підготовка майбутніх магістрів початкової освіти, інтерактивні технології, «сase study», пітч, самостійна робота, індивідуальні науково-дослідні завдання (ІНДЗ), тестовий контроль, позитивні тенденції
- Анотація
-
У статті розглянуто роль навчальної дисципліни «Технологія та організація наукових досліджень в освіті» у підготовці майбутніх магістрів початкової освіти на основі узагальнення досвіду викладання дисципліни у Рівненському державному гуманітарному університеті упродовж дванадцяти років. Визначено мету, основні задання курсу.
З’ясовано, що на практичних і лабораторних заняттях широко використовуються інтерактивні методи викладання, зокрема, «сase study» (метод кейсів).
Доведено, що вагомим сегментом в освоєнні дисципліни є самостійна робота здобувачів вищої освіти, схарактеризовані завдання, що містять творчий характер.
Проаналізовано індивідуальні науково-дослідні завдання (ІНДЗ) з дисципліни; схарактеризовано технології підготовки пітчу, доповідей і тез.
Акцентовано увагу на особливостях підсумкового контролю у вигляді тестів у Google формі як за кожним модулем, так і в цілому по курсу.
Визначено позитивні тенденції на основі наявного досвіду: підвищення ролі курсу у підготовці магістра спеціальності 013 Початкова освіта; врахування методологічних принципів наукового дослідження в обов’язкових і вибіркових компонентах освітньої програми; підбір теми магістерського дослідження ще при підготовці бакалаврів; формування відповідних якостей дослідника у процесі науково-дослідницької діяльності здобувачів через особистісно-діяльнісний підхід до навчання, проблемне навчання, діалогізацію освітнього процесу, оптимальне співвідношення індивідуальних і колективних форм організації навчання.
Доведено, що вивчення курсу сприяє підготовці висококваліфікованого фахівця, який володітиме найсучаснішими технологіями та методиками, виконуватиме наукове дослідження на засадах академічної доброчесності, буде ознайомлений з методологією виконання результатів наукового дослідження в освіті, вмітиме готувати й представляти доповіді, наукові статті, тези, кваліфікаційні роботи.
- Завантаження
- Опубліковано
- 2023-06-15
- Розділ
- Статті