ВІРТУАЛЬНА «МУЗИЧНА СКРИНЬКА» ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО: ВІД ЗМІСТУ ДО ФОРМИ

Автор(и)

  • Олександр Міхно Педагогічний музей України

DOI:

https://doi.org/10.35619/iiu.v1i14.415

Ключові слова:

Василь Сухомлинський, музика, музичне виховання, віртуальна виставка, контент, візуалізація, Педагогічний музей України

Анотація

У статті акцентовано на важливості формування цифрового простору знань і важливій ролі у цьому музеїв і бібліотек як інституцій пам’яті, зберігачів і трансляторів культурної спадщини. Відзначено, що чільне місце у діяльності Педагогічного музею України та Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського у віртуальному середовищі займає популяризація життєвого та творчого шляху видатного українського педагога Василя Сухомлинського (1918-1970), зокрема шляхом створення віртуальних виставок.  

Подано авторське визначення віртуальної виставки, обґрунтовано, що це багатофункціональний інформаційний ресурс, який 1) дає можливість отримання нової інформації широкому колу користувачів і 2) дає змогу при створенні виставки розширити арсенал використаних засобів і прийомів для реалізації ідеї і концепції виставки (тексти, фото, аудіо, відео та ін.). 

Продемонстровано процес створення концепції віртуальної виставки «”Музична скринька” Василя Сухомлинського», який складався з кількох етапів: збір та аналіз інформації (вивчення книжкових та фотоколекцій Педагогічного музею України і Педагогічно-меморіального музею В.О. Сухомлинського у с. Павлиш,  відбір експонатів для виставки), візуалізація обраних музейних предметів за допомогою фотофіксації чи сканування, створення виставки (аналіз та систематизація наявного матеріалу, оформлення «стартових» сторінок електронної публікації, розробка основних розділів виставки).

Розкрито структуру та принципи побудови виставки й стисло охарактеризовано змістовий (текстовий, ілюстративний) контент кожного з 5 розділів виставки: «Музика у житті В. Сухомлинського: спогади сучасників», «Уроки музики в Павлиській школі», «В. Сухомлинський про музичне виховання», «Плейліст Сухомлинського», «Афоризми Сухомлинського про музику».

Окреслено перспективні теми віртуальних виставок педагогічної спадщини В. Сухомлинського.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-11-17